Четвер, 18 січня 2018 16:03

Якщо вирішив стати офіцером

Для молоді, яка цього року закінчує загальноосвітні та середні спеціальні навчальні заклади, настав час обирати шлях до свого майбутнього.
Військова офіцерська професія поділяється на спеціальності офіцерів Сухопутних військ (механізовані, аеромобільні, танкові, інженерно-саперні та понтонно-мостові підрозділи, підрозділи ракетної та наземної артилерії, військової розвідки та інші), офіцерів Повітряних Сил (вертольоти, літаки: винищувачі, бомбардувальники, транспортні тощо, зенітно-ракетні та радіо-технічні тощо) та Військово-Морських Сил (надводні кораблі та підводні човни тощо). Крім того, є інші офіцерські спеціальності, які входять до будь-яких з названих видів Збройних Сил України: зв’язківці, хіміки, автомобілісти, фахівці інженерних (технічних) та тилових спеціальностей.
Досконале володіння професією забезпечується підготовкою, яка повною мірою відповідає і враховує всі вимоги цієї професії до людини, яка бажає оволодіти нею.
До вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України приймають громадян України, які виявили бажання служити у Збройних Силах України, відповідають вимогам військової служби та мають повну загальну середню освіту. Прийом осіб на навчання здійснюється на конкурсній основі згідно з правилами прийому на навчання до вищих навчальних закладів України.
Відповідно до Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» встановлюються наступні обмеження за віком випускників: з числа цивільної молоді – від 17 до 21 року, в тому числі й ті, яким виповнилось 17 років у рік зарахування на навчання.
До військових навчальних закладів приймаються також і особи жіночої статі на спеціальності, які передбачені наказами Міністра оборони України для заміщення жінками-військовослужбовцями.
Основні правила та пільги військовослужбовців:
  • час перебування на військовій службі зараховується до загального стажу роботи, а також до стажу роботи за спеціальністю та до стажу державної роботи;
  • військовослужбовці за рахунок держави отримують грошове забезпечення та речове майно;
  • військовослужбовці забезпечуються безкоштовною кваліфікованою медичною допомогою в військово-медичних закладах;
  • військовослужбовці та члени їх сімей мають право на санітарно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах та на туристичних базах МО України;
  • військовослужбовці можуть навчатися в військово-навчальних закладах. Їм, крім військовослужбовців строкової служби, дозволяється навчатися в інших навчальних закладах без відриву від служби;
  • військовослужбовці та члени їх сімей забезпечуються безкоштовним проїздом та перевозкою и перевезенням багажу при переїзді на нове місце служби, і виплачується грошова допомога;
  • дружинам (чоловікам) військовослужбовців лікарняні листи при тимчасовій втраті працездатності оплачуються в розмірі 100% посадового окладу, незалежно від стажу роботи;
  • дружинам (чоловікам) військовослужбовців за їх бажанням чергові відпустки надають одночасно з відпусткою чоловіка (жінки);
  • військовослужбовці, які прослужили в Збройних Силах України 20 років і більше мають право на пенсійне забезпечення. За 20 років- 50% від відповідних сум грошового забезпечення, а за кожен рік вислуги понад 20 років – 3% відповідних сум грошового забезпечення;
  • військовослужбовці, що прослужили в Збройних Силах України 25и років і більше, мають право на пільги, встановленні Законом України «Про статус ветеранів військової служби та їх соціального захисту».
Про це та інше Вам можуть детальніше розповісти у Доброславському районному військовому комісаріаті Одеської області, до якого Вам слід звернутися за адресою: 67500, Одеська область, Лиманський район, смт Доброслав, вул. Центральна, 33, кабінет №10.