Понеділок, 15 січня 2018 09:19

Здійснено виїзний прийом громадян у Крижанівській сільській раді

11 січня 2018 року начальником відділу «Доброславське бюро правової допомоги» Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оленою Осадчою здійснено виїзний прийом громадян у Крижанівській сільській раді.

Одним із питань, з яким звернувся мешканець села до представника безоплатної правової допомоги, є порядок укладення договору довічного утримання.

Оленою Осадчою роз’яснено, що даний договір укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, а також державній реєстрації у Спадковому реєстрі. Моментом виникнення у набувача права власності на майно за договором довічного утримання є передання майна та посвідчення такого договору нотаріусом.

Зауважено, що хоч право власності переходить до набувача за договором довічного утримання, але він повноцінно розпоряджатися майном не має права за життя віджучувача. Тобто, на майно накладається заборона відчуження: продаж, дарування, міна майна та інше. Дане відчуження можливо зняти нотаріусом лише після смерті відчужувача і на підставі наданого набувачем свідоцтва про смерть, договору та ін.

Більшість громадян, які наважуються укладати такі договори, побоюються, що за ними ніхто не буде доглядати чи їх взагалі виженуть і заберуть собі житло. Проте, ЦК України передбачені певні обов’язки набувача, які повинні бути зазначені у цих договорах. Так, набувач повинен матеріально забезпечувати особу, доглядати її, купувати ліки, супроводжувати до різних установ (наприклад, лікарень), прибирати у помешканні, забронювати місце на кладовищі, поховати, а головне – за життя відчужувача забезпечити його житлом, яке передане (перейде) за договором набувачу.

У разі невиконання або неналежного виконання умов договору, відчужував має право розірвати даний договір, довівши, що набував неналежно доглядав, завдавав тілесних пошкоджень, не викликав лікаря у разі необхідності, купував медикаменти за кошти відчужувача, не працює та ін.

Іншими питаннями, якими цікавились присутні, були: порядок укладення сервітутів на користування земельною ділянкою, право заповідача на скасування та заміну заповіту, порядок спадкування за законом та ін.

Крім того, громадянам повідомлено про проект «Я МАЮ ПРАВО!», запроваджений Міністерством юстиції України, а також поширено буклети та інформаційне видання «Юстиція відкрита для людей», розроблені в рамках даного проекту.

Звертаємо увагу, що з метою отримання юридичних консультацій та роз’яснень, а також складення процесуальних документів чи представництва інтересів у суді, звертайтеся до Доброславського бюро правової допомоги, яке розташоване за адресою: смт. Доброслав, вул. Центральна,75, або за тел.: (04855) 9-16-16.