Понеділок, 15 квітня 2019 08:26

Семінар Доброславського бюро правової допомоги

11 квітня 2019 року начальником Доброславського бюро правової допомоги Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оленою Осадчою було проведено правопросвітницький захід на тему: «Відповідальне батьківство» серед працівників Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області.

Присутніх поінформовано щодо розміру, підстав та порядку нарахування аліментів; нових правил виїзду з дитиною за кордон; порядку отримання податкової знижки на навчання, інших стимулів та гарантій; порядку отримання послуги «Муніципальна няня».

Так, Оленою Осадчою зазначено, що за ініціативою Мін’юсту посилено відповідальність за несплату аліментів. Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини) законодавством України встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо: • виїзду за межі України; • керування транспортними засобами; • користування зброєю; • полювання; • недопущення відчуження майна; • автоматизований арешт коштів боржника.

Вказані обмеження застосовуються тимчасово до погашення боржником суми у повному обсязі.

Також якщо наявна заборгованість зі сплати аліментів можливо без дозволу боржника виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше.

Для цього необхідно: 1) отримай довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів; 2) на кордоні пред’яви довідку про наявність у другого з батьків заборгованості: понад 4 місяці або понад 3 місяці (та документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини).

У рамках проекту «Муніципальна няня» держава компенсує батькам частину витрат на послуги няні для дітей віком до 3 років. Сума відшкодування рівна розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, станом на сьогодні це 1626 гривень на місяць.

Звернуто увагу батьків на те, що компенсація на няню не замінює інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків. Щоб скористатися даною послугою потрібно звернутися до УСЗН з заявою та додати документи: копію договору з нянею (не потрібно заявляти нотаріально); документи на підтвердження витрат на няню (чеки, виписки з банку про перерахунок коштів); заяву про те, куди перераховувати кошти компенсації (рахунок у банку); копію свідоцтва про народження дитини; копію паспорта одного з батьків та ідентифікаційного коду.

З метою отримання юридичних консультацій та роз’яснень, а також складення документів процесуального характеру та представництво інтересів у суді необхідно звертатися до Доброславського бюро правової допомоги, яке розташоване за адресою: смт. Доброслав, вул. Центральна,75, або за тел.: (04855) 9-16-16.