Четвер, 03 січня 2019 12:55

ПАМ’ЯТКА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ГАЗОМ В ПОБУТІ

Основні вимоги безпечної експлуатації побутового газового устаткування

Для попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації потрібно правильно користуватися побутовими газовими приладами. Запам’ятайте основні вимоги для попередження пожежі:

• забороняється користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням;
  • не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я.
  • якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення;
  • категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками;
  • не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.

Порядок дій при виявленні запаху газу:

• ні в якому разі не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикайте і не вимикайте світло та будь-які електроприлади; не користуйтеся електродзвінками квартир; не використовуйте телефони з дисковими номеронабирачами;
  • негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани на плиті;
  • відчините вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;
  • викличте аварійну службу газу за телефоном 104 і залиште приміщення.

Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:

• негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;
  • терміново повідомте аварійну службу газу за телефоном 104;
  • негайно повідомте пожежну охорону за телефоном 101;
  • якщо є постраждалі – викличте швидку медичну допомогу за телефоном 103.

Правила поведінки при отруєнні газом:

• відчините вікна, двері;
  • потерпілого необхідно винести на вулицю і розстебнути одяг на грудях. На голову покласти холодний компрес, а до ніг – грілку, оббризкати обличчя холодною водою, дати понюхати нашатирний спирт, напоїти міцним чаєм, кавою.

Будьте завжди уважними при користування газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів – у цьому запорука вашої безпеки!